Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Десетима от Милан се бореха със зъби и нокти, но преклониха глави пред Монца

Отборът на Монца записа историческа първа победа над Милан в Серия "А", след като спечели с 4:2 като домакин в местното дерби помежду им от 25-ия кръг на италианския елит. „Бианкоросите“ се оттеглиха на почивката с аванс от два гола благодарение на капитана си Матео Песина (45' -дузпа) и Дани Мота (45+6'). В началото на втората част съперникът им остана с човек по-малко след директен червен картон на Лука Йович. Въпреки това влезлите от пейката Оливие Жиру (64') и Кристиан Пулишич (88') възстановиха равенството. Резервите на брианцолите Уорън Бондо (90') и Лоренцо Коломбо (90+5') обаче им отговориха подобаващо и на свой ред отбелязаха попадения, които осигуриха успеха на техния тим. От друга страна, „росонерите“ приключиха серията си от девет шампионатни мача без загуба.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Стефано Пиоли този път реши да предприеме цели шест промени сред титулярите си след победата с 3:0 над Рен в Лига Европа. В защита се пови възстановеният от контузията си Малик Тиау за сметка на Симон Кяер. В средата на терена се завърнаха Исмаел Бенасер и Ясин Адли, така че на пейката стартираха Тижани Райндерс и Юнус Муса. Най-много промени обаче имаше в атака, където по двата фланга този път отсъстваха Пулишич и Рафаел Леао, чиито места бяха заети съответно от Самуел Чуквуезе и Ноа Окафор. Върхът на атаката беше поверен на Йович, а на Жиру беше дадена почивка от първата минута. Тази вечер „росонерите“ играеха облечени в светлата версия на своя специален четвърти екип. Домакините пък бяха подредени в 3-4-2-1 с Милан Джурич като централен нападател.

Преди началото на мача с минута мълчание беше почетена паметта на жертвите на строитлен инцидент във Флоренция. Още във втората минута Йович стреля с глава при центриране от фал, но с това прати топката в обятията на Микеле Ди Грегорио. Следващият точен изстрел дойде чак в 21-вата минута, когато вратарят улови техничен удар на Чуквуезе Три минути по-късно Бенасер комбинира успешно с Йович, но шутът му се оказа доста разочароващ.

Домакините отговориха чрез далечен удар на Валентин Карбони, който беше уловен от Майк Менян. В 35-ата минута Джурич стреля с глава, но топката се удари в сглобката на вратата. Малко след това в опита си да избие центриране Ди Грегорио си сблъска главата в тази на съотборника си Валентин Карбони. Последва няколкоминутна пауза за оказване на помощ на двамата, като в крайна сметка се наложи стражът да бъде заменен.

Малко след подновяването на играта се стигна до дузпа в полза на "бианкоросите". Тиау първо фаулира Джурич, но последва съдийски авантаж, а секунди по-късно защитникът извърши нарушение и срещу Мота, но в наказателното поле. Така се стигна до дузпа, която беше реализирана от капитана на домакините Песина.

„Росонерите“ се опитаха да възстановят равенството в 8-минутното добавено време, но удар на Йович беше блокиран, а добавката на Ернандес се оказа неточна. За сметка на това брианцолите стигнаха до второ попадение преди почивката. Грешка на Бенасер позволи на Андреа Колпани да овладее топката и след свой рейд да я подаде на Мота, който прати топката в мрежата с техничен удар. Алесандро Флоренци се пробва да намали изоставането на своя тим от пряк свободен удар, но резервата Алесандро Сорентино се справи с неговото изпълнение.

В началото на втората част ситуацията за гостите стана още по-кошмарна, тъй като в 52-рата минута Йович беше изгонен с директен червен картон. Сърбинът си позволи да удари Армандо Ицо, без да са в единоборство за топката, и след преглед с ВАР Андреа Коломбо реши да го отстрани от игра. Последва очакван натиск на домакините, който обаче доведе само до един пропуск на Колпани.

Така се стигна до 64-тата минута, когато появилият се от скамейката Жиру намали изоставането на "Дявола". Тогава при центриране в наказателното поле резервата Пулишич с глава отклони топката към французина, който се протегна и с крак я добута във вратата за 2:1.

В 70-ата минута далечен шут на Флоренци профуча покрай вратата. Пет минути по-късно Менян отрази изстрел на Самуеле Бириндели от малък ъгъл. В 79-ата минута Лофтъс-Чийк стреля с глава, но Сорентино успя да улови топката. Изравнителното попадение все пак дойде в 88-ата минута, когато Пулшич се разписа със страхотен шут от неудобен ъгъл.

Въпреки неочакваният подем в играта на „росонерите“ в намален състав в заключителните минути те бяха попарени не от един, а от два гола на съперника. В самия край на редовното време Бондо върна аванса на домакините с чудесен шут от границата на наказателното поле. Първоначално голът не беше признат заради маркирана засада на асистиралата му резерва Даниел Малдини, който е собственост именно на Милан, но ВАР призна попадението.

В последните секунди на 5-минутното добавено време друг преотсъпен от „росонерите“ играч – Коломбо, оформи крайния резултат с удар по земя за четвъртия гол на домакините.

Така третият в класирането Милан пропусна отлична възможност да измести втория Ювентус и вместо това остана с 52 точки или на две от „бианконерите“. Монца пък заема 11-ата позиция с 33 спечелени пункта, като тимът няма поражение в последните си четири мача.

МОНЦА - МИЛАН 4:2

1:0 Песина (45' - дузпа)

2:0 Мота (45+6')

2:1 Жиру (64')

2:2 Пулишич (88')

3:2 Бондо (90')

4:2 Коломбо (90+5')

Монца: Ди Грегорио, Ицо, Мари, Андреа Карбони, Бириндели, Галярдини, Песина, Валентин Карбони, Колпани, Джурич, Мота

МиланМенян, Флоренци, Тиау, Габия, Ернандес, Бенасер, Адли, Чуквуезе, Лофтъс-Чийк, Окафор, Йович