Нова загуба за тима на Здравко Димитров

Сакарияспор претърпя втора поредна загуба в първенството и трета във всички турнири. Отборът на Здравко Димитров отстъпи с 1:3 при гостуването си на Генчлербирлиги и заема шесто място в турската Първа лига. Бившият футболист на Левски се появи като резерва в 83-ата минута.

След нулево първо полувреме, Сакарияспор поведе в 56-ата минута с гол на Одисе Роши. Оттук до края на мача обаче събитията се развиха изцяло в ущърб на гостите. Аиас Осман изравни от дузпа в 64-ата минута, в 68-ата Хасан Кълъч получи червен картон, а в 75-ата Ясин Гюлрелер вкара втори гол за Генчлербирлиги. Ветеранът Мустафа Ятабаре реши всичко в полза на домакините от Анкара в 82-ата минута.

Поражението остави Сакарияспор на 6-о място в класирането с 32 точки. Толкова има и петият Бодрумспор. Начело е Еюпспор с 45 точки, следван от Коджаелиспор с 36 и водения от Станимир Стоилов Гьозтепе с 35.