Поредният гол на Лукаку в Лига Европа спаси Рома в Ротердам

Отборите на Фейенорд и Рома завършиха наравно 1:1 в сблъсъка помежду си на „Де Кайп“ от елиминационните плейофи в Лига Европа.

Ремито в крайния резултат не е изненадващо предвид факта, че двубоят беше много равностоен и в двете полувремена. В 40-ата минута Леандро Паредес можеше да изведе „вълците“ напред, но топовният му изстрел от голяма дистанция беше избит от Тимон Веленройтер в напречната греда. За сметка на това ротердамци взеха аванс в добавеното време преди почивката, когато Куилиндши Хартман центрира към непокрития Игор Пайшао, който беше точен с глава.

През втората част обаче „джалоросите“ успяха да стигнат до изравнително попадение, като то дойде в 67-ата минута. Тогава Леонардо Спинацола центрира към Ромелу Лукаку, който се пребори с противниковия капитан Давид Ханчко и се разписа с глава. Това беше гол номер 26 за нападателя в турнира, с което той се изравни с Ариц Адурис на третото място във вечната голмайсторска ранглиста на Лига Европа. 20 от тези попадения са паднали в последните 17 срещи на белгиеца в състезанието. В добавеното време на днешния двубой резервата Лука Иванушец можеше да отбележи победно попадение за домакините, но прекият му свободен удар срещна близката греда.

Така интригата за това кой от двата тима ще продължи към осминафиналите на Лига Европа се запази за реванша на „Олимпико“ след седмица.

Снимки: Imago