Нюкасъл надхитри Нотингам Форест благодарение на Бруно Гимараеш

Нюкасъл, който преди седмица направи 4:4 с Лутън, днес изигра нов голов трилър, но този път спечели с 3:2 като гост срещу Нотингам Форест в двубой от 24-тия кръг на Премиър лийг. „Свраките“ на два пъти излизаха напред в резултата чрез Бруно Гимараеш (10') и Фабиан Шер (43'), но домакините изравняваха с попадения на Антъни Еланга (26') и Калъм Хъдсън-Одой (45+6'). След това изглеждаше, че именно Нотингам Форест е по-близо до победата, но гол на Ауоний правилно бе отменен заради засада, а след това домакините имаха и сериозни претенции за дузпа, които бяха подминати. С втория си гол днес Бруно Гимараеш донесе победата на Нюкасъл в 66-ата минута.

Нуно Еспирито Санто очаквано бе направил осем промени в сравнение със състава, който през седмицата победи Бристол Сити след изпълнение на дузпи в преиграване от турнира за ФА Къп. Калъм Уилсън се завърна в състава на Нюкасъл след контузия, като той замени Джейкъб Мърфи. Антъни Гордън изненадващо започна, въпреки че не беше тренирал цял седмица след травмата, която получи при равенството с Лутън.

„Свраките“ поведоха в десетата минута, когато изпълниха късо корнер, след което Киърън Трипиър по брилянтен начин центрира към далечната греда към Гимараеш, който с много техничен удар от въздуха откри резултата.

Форест опита да реагира моментално и Еланга излезе очи в очи с Дубравка, но стражът успя да спаси. В 26-ата минута обаче Еланга не сгреши при втората си възможност. Гибс-Уайт изведе много добре бившият играч на Манчестър Юнайтед, който изпревари Бърн и тръгналия напред Дубравка и пусна топката покрай вратаря за 1:1.

В 43-тата минута Нотингам Форест за пореден път имаше проблеми след статично положение. Отбраната на домакините не успя да се справи с центриране на Трипиър от фаул, след което Бърн върна топката в наказателното поле, а Фабиен Шер я прати от въздуха във вратата.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Нюкасъл обаче допусна ново изравняване. Хъдсън-Одой направи двойно с Домингес, след което стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Майли и влезе до близката греда на Дубравка.

В 50-ата минута Ауоний прати топката във вратата на Дубравка за трети път, но това попадение правилно бе отменено заради засада.

В 62-рата минута домакините имаха бурни претенции за дузпа, след като Зелс от аут изведе Ауоний, който бе притиснат от Ботмен, след което като че ли бе препънат от Дубравка. Контакт със сигурност имаше, но Антъни Тейлър не посочи бялата точка. От ВАР прегледаха ситуацията, но решиха, че няма очевидна грешка на главния съдия. Решението бе много спорно. Само пет минути след това Нюкасъл излезе напред в резултата за трети път днес. Еланга сгреши с едно подаване, от което се възползва Бруно Гимараеш, който стреля от границата на наказателното поле.

Натискът на Нотингам Форест до края не даде резултат.

Снимки: Imago