Лацио се справи с любим съперник, а Имобиле заби юбилеен гол

Отборът на Лацио постигна безпроблемна победа с 3:1 при гостуването си на Каляри в ранния двубой от съботната програма на 24-тия кръг на Серия "А". Така “орлите” спазиха традицията да печелят мачовете си с този противник, срещу който имат 15 успеха и 3 равенства в последните 18 срещи помежду им.

Римляните наложиха натиск още от самото начало, като той даде резултат в 26-ата минута. Тогава след изпълнение на фал Густав Исаксен опита пас, при който Пауло Аци и капитанът Алесандро Дейола не успяха да изчистят топката, като вторият дори я прати в собствената си врата. В 49-ата минута Симоне Скуфет изби шут по земя именно на Исаксен, но с добавка от малък ъгъл Чиро Имобиле реализира своя гол номер 200 в Серия А.

Така капитанът на гостите стана третият футболист, достигнал най-бързо до тази бройка попадения, изигравайки 341 мача в италианския елит, като пред него са единствено Джузепе Меаца в 296 двубоя и първенецът Гунар Нордал в 238. 33-годишният нападател все пак изпревари Силвио Пиола (в 363 мача), Антонио Ди Натале (400), Жозе Алтафини (407), Роберто Баджо (443) и Франческо Тоти (466).

Само две минути след попадението на Имобиле обаче Джанлука Гаетано намали изоставането на сардинци с чудесен шут от голямо разстояние. Все пак “бианкочелестите” върнаха преднината си от два гола в 65-ата минута, когато организираха контраатака, при която Фелипе Андерсон се разписа с удар, който рикошира в Габриеле Дзапа. В оставащото време домакините потърсиха нов гол, но вместо това можеха те самите да получат четвърти, ако гредата не беше спряла удар на резервата Даичи Камада в 85-ата минута.

С този успех Лацио събра 37 точки и поне временно се настани на 6-ата позиция в класирането, където Каляри е на предпоследното място с 18 пункта.

Снимки: Imago