Марсилия отново не победи

Отборът на Марсилия продължи да се отдалечава от челната четворка след като записа равенство 1:1 на старта на 21-ия кръг на френската Лига 1.

Провансалци са на седмо място и изостават на пет точки от четвъртия Лил още преди изиграването на останалите срещи от кръга. Съперникът от Метц от своя страна към момента се намира на 16-ата позиция, която дава право на участие в спасителен плейоф за оставане във френския елит след края на сезона.

Иначе и двата гола паднаха през второто полувреме, като резултатът откриха момчетата на Дженаро Гатузо в 56-ата минута чрез Фарис Мубаня, а съвсем скоро в 61-ата Матийо Юдол възстанови равенството.

Домакинските играчи трябва да съжаляват, че не стигнаха до крайния успех, тъй като това щеше да е истински подвиг за тях след като те бяха на терена с човек по-малко повече от един астрономически час игрово време заради червения картон на Самюел Жиго в 31-ата минута.

Марсилци трябва да съжаляват и, че пропиляха с лека ръка страхотния прогрес, който направиха в края на годината и след като дълго време бяха в долната половина на таблицата, гравитирайки около опасната зона, те се изкачиха до местата в подножието на квотите за Шампионската лига. Сега обаче те не спечелиха в нито един от последните си пет шампионатни двубои, като дори не успяха да надвият останалия с девет души Монако през последната седмица на януари.

Девет от Монако изкопчиха равен от Марсилия

Също така марсилци нямат победа през новата календарна победа, като само веднъж за последните 45 години отборът от френския юг не е вкусвал успеха в рамките на първите си четири шампионатни срещи след 1-ви януари. Това се случи през 2001 г., когато бяло-сините записаха две равенства и инкасираха още толкова загуби след нова година, като южнаците бях на косъм от огромен срам да изпаднат от елита, но в края на сезона останаха с три пункта повече от първия под чертата Сен Етиен.

Метц от своя страна също трябва да направи нещо, ако иска да продължи живота си във френския елит и през следващата кампания, тъй като играчите на Ласло Бьольони спечелиха първата си точка за 2024 г. Тази вечер.

Снимки: Imago