Новите попълнения на Левски удариха юношите на Шахтьор

Левски победи 2:1 срещу отбора на Шахтьор (Донецк) до 19 години в поредната си контрола в Турция. Новите попълнения на "сините" донесоха успеха на тима си. Фабио Лима откри в средата на първата част, а друго ново попълнение - Хоакин Фернандес удвои. За украинците Антон Дрозд намали в самия край на срещата.

24 часа по-рано футболистите на Николай Костов победиха Динамо (Киев) с 1:0 с гол на Патрик-Габриел Галчев. Това бе и най-престижната контрола на Левски в Турция.

Левски се прероди! Би и пропусна да разгроми Динамо (Киев)

В началото на мача Стивън Жерард се озова на добра позиция за стрелба, но ударът му с левия крак бе слаб и не затрудни вратарят на украинците.

В 20-ата минута "сините" откриха резултата. Новото попълнение Фабио Лима нахлу в наказателното поле отдясно и бе съборен от бранител. Съдията посочи бялата точка и бразилецът сам реализира.

В 32-ата минута Виктор Любенов изби от голлинията удар на Юшченко, който бе преодолял Иван Андонов. Така младият защитник спаси "сините" от изравнителен гол.

В началото на втората част Левски бе близо до втори гол. Илиян Стефанов получи подарък от вратаря на украинците, но след това поправи грешката си и отрази удара на полузащитника.

В 62-ата минута "сините" вече стигнаха до второ попадение. След центриране отляво друг но играч - Хоакин Фернандес засече топката в мрежата за 2:0.

Малко преди края на мача Антон Дрозд намали резултата. Десният бек получи топката на добра позиция по десния фланг и с диагонален удар реализира.

В следващите минути Левски можеше да стигне до трети гол, но на два пъти "сините" не успяха да нанесат завършващ удар, като веднъж Лима нацели гредата.

Така или иначе Левски се поздрави с успех. Следващата проверка на тима от Герена е на 6 февруари срещу казахстанския Кайсар.

ЛЕВСКИ 2:1 ШАХТЬОР
1:0 Лима (20-д)
2:0 Фернандес (62)
2:1 Дрозд (88)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 99. Андонов, 77. Михалев, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 20. Чандъров, 11. Ел Джемили, 14. Стефанов, 7. Лима, 31. Гаоте, 21. Йовов

ШАХТЬОР:  1. Кравец, 2. Дрозд, 3. Данковский, 4. Удод, 5. Халонский, 6. Лосенко, 7. Юшченко, 8. Янович, 9. Демченко, 10. Сметана, 11. Княжев