Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Левски се прероди! Би и пропусна да разгроми Динамо (Киев)

Левски демонстрира силна игра, чрез която надделя с 1:0 над Динамо (Киев) в най-престижната си контрола в Турция. Единственото попадение реализира Патрик-Габриел Галчев в 22-ата минута.

Това бе най-малкото, с което се отърва украинският гранд, тъй като на два пъти Рикардиньо изпусна отлични положения, а след него същото сториха Уелтон и Стефанов. За отбелязване е и че Динамо игра без част от своите титуляри.

Иначе под рамката на вратата се завърна Пламен Андреев, а четиримата пред него бяха Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. В халфовата линия действаха Карлос Охене, Асен Митков и Асими Фадига, а триото в предни позиции бе Уелтон - Марин Петков - Рикардиньо.

Първата опасност бе пред вратата на българския гранд. Михавко засече центриране от фал в 8-ата минута, но стреля покрай вратата. Левски отвърна с добра атака в 10-ата минута. Тогава центриране на Уелтон нацели ръката на противников състезател, но реферът не отсъди дузпа.

В 17-ата минута Кордоба засече с глава подаване на Митков и отправи топката към горния десен ъгъл, но Несчерет се разтегна и изби в корнер. 120 секунди по-късно Андреев сбърка подаване към свой съотборник, Краваиев овладя и моментално шутира, но за късмет на "синия" страж в аут.

Добрата игра на българския тим от началото на мача даде резултат в 22-ата минута. Тогава Галчев овладя пред наказателното поле на Динамо, майсторски финтира съперник и след шут с левия крак вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Митков върна трудна топка към Андреев, който бе притиснат от двама противникови състезатели, но успя да се измъкне хладнокръвно от изключително трудната ситуация. Последва атака на Левски, която за малко не завърши с втори гол, но сантиметри не достигнаха на Петков да засече опасно центриране отляво.

На почивката в игра за Левски се появи Димитров на мястото на Кордоба.

В 51-ата минута Уелтон финтира противник и шутира, но неточно.

В 58-ата минута "сините" като по чудо не вкараха второ попадение. Галчев центрира отлично към непокрития Рикардиньо, но таранът на Левски пропусна да се разпише с глава от 5-6 метра.

Пет минути по-късно Рикардиньо имаше нова възможност да вкара пак след подаване на Галчев. Таранът изпревари защитник на украинците, но шутира в аут.

В 79-ата минута Уелтон получи отлично извеждащо подаване и напредна фронтално срещу Несчерет, но стражът на украинците спаси удара на бразилското крило. Само 120 секунди по-късно "сините" осъществиха брилянтна контраатака отдясно. Лима върна за Стефанов, който отправи добър изстрел от границата на пеналта, но украинският вратар за пореден път демонстрира класа и изби.

ЛЕВСКИ - ДИНАМО (КИЕВ) 1:0

1:0 Патрик Габриел Галчев 22

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

ДИНАМО (КИЕВ): 35. Несчерет, 90. Хусев, 4. Попов, 32. Михавко, 2. Вивчеренко, 6. Бръжко, 92. Рамадани, 37. Царенко, 20. Караваиев, 77. Бенито, 11. Ванат

Снимки: Startphoto