Дубълът на Дунав (Русе) с изразителен успех

Вторият отбор на Дунав (Русе) надигра гостуващия му Академик (Свищов) с 5:2 в приятелска среща. Елиян Александров откри резултата за домакините. Този гол остана единствен до почивката. След нея, Мартин Ширтев възстанови равенството. Радослав Великов даде нов аванс на „драконите“. Александров пък се разписа за втори път. Калоян Митев върна интригата – 3:2. Габриел Илиев реализира четвъртото попадение за русенския тим. Роденият през 2007 година Благовест Великов вкара за окончателното 5:2. И от двата отбора отсъстваха играчи заради контузии. Треньорите пък дадоха възможност да се изявят всички, които бяха в съставите им за мача.