Академик (Свищов) тръгна с изразителна победа

Академик (Свищов) надигра Етър III (Велико Търново) с 4:1 в приятелска среща. Треньорът на „студентите“ Георги Онов даде шанс за изява на всичките си футболисти. Пролича си умората, която е резултат на натоварванията в тренировъчния процес до момента. През първия час нулите не помръднаха. Едва тогава Кристиян Иванов откри резултата за Академик. Малките „боляри“ възстановиха равенството десетина минути по-късно. Веднага обаче капитана Иван Ганев даде нова преднина на свищовския тим с попадение от дузпа. Калоян Митев вкара другите два гола в 76-а и 81-ата минута.