Пропадането на Щутгарт продължава, двубоят бе на косъм от прекратяване

Бохум постигна минимална победа с 1:0 над Щутгарт в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в срещата дойде в началото на втората част и бе дело на Матуш Беро (50’). Двата тима не предложиха почти нищо съществено през първото полувреме, а на терена преобладаваха физическите сблъсъци, а реферът раздаде четири жълти картона. Голямата драма в двубоя обаче се разрази на почивката, когато феновете на Щутгарт опънаха свое знаме върху една от вратите, които могат да се ползват за излизане от трибуните към терена. Това създаде сериозно напрежение, а нарушаване на правилата за безопасност не даваше възможност срещата да бъде подновена. В крайна сметка след дълги разговори и над 50 минути забавяне се стигна до компромисно решение, а двубоят можеше да продължи.

Футболистите на домакините сякаш доста по-лесно успяха да се справят с неочаквано дългата пауза и още в 50-ата минута успяха да излязат напред в резултата, след като Кристофър Антуи-Аджей демонстрира отличен поглед и намери Матуш Беро, който реализира в долния десен ъгъл за 1:0. Този гол активизира действията на играчите на Щутгарт, а с пропуски се отличиха Анджело Щилер, Дениз Ундав и Валдемар Антон, но така и не успяха да пратят топката в мрежата. В крайна сметка домакините успяха да удържат преднината си и да постигнат втори пореден двубой без поражение. Те вече имат 20 точки и са на 12-ото място. От своя страна Щутгарт пък е трети, но пропадането в резултатите продължава, а швабите имат две поредни поражения и едва един успех в последните си пет срещи в шампионата.

Снимки: Gettyimages