Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Челси и Астън Вила изиграха отличен двубой, но стигнаха само до преиграване

Челси и Астън Вила завършиха наравно 0:0 в мач от четвъртия кръг на ФА Къп и ще трябва да преиграват сблъсъка, но този път на “Вила Парк. Лондончани изиграха добър мач, като имаха инициативата през по-голямата част от двубоя, особено през първата част, когато се бяха настанили пред пеналта на гостите и владееха топката в почти 70% от времето. През второто полувреме бирмингамци успяха да са доста по-равностойни, но също пропуснаха своите възможности за попадение.

В първите десетина минути двата тима демонстрираха интензивност в действията си, като домакините имаха леко териториално преимущество. В 10-ата минута се стигна до нарушение срещу Джон Макгин пред наказателното поле на “сините”. Именно шотландецът изпълни триково и опасното разиграване доведе до корнер. Именно от ъгловият удар пък топката бе пратена пред наказателното поле, където Леон Бейли стреля силно, кълбото се отклони в Дъглас Луис и впоследствие именно той отбеляза. Преглед с ВАР обаче показа, че халфът е играл с ръка и попадението бе отменено.

Момчетата на Маурисио Почетино отговориха с отлична бърза атака след четвърт час, когато Стърлинг и Енцо Фернаденс разиграха на лявото крило, топката бе пратена в центъра, където Кол Палмър пък намери Нони Мадуеке, но изстрелът на фланговия футболист бе спасен от Емилиано Мартинес. В 19-ата минута отново аржентинският страж трябваше да се намесва решително срещу Палмър след изключително груба грешка на Клеман Лангле, който подари кълбото на играча в синьо.

В следващите минути натискът на Челси продължи да се засилва, а владението на топката в тяхна полза бе над 70%. Домакините успяваха много добре да се възползват от крилата, откъдето ползваха добрата скорост на фланговите си футболисти, за да създават напрежение в и около пеналта на бирмингамци.

Лондончани започнаха доста агресивно и втората част, като отново Конър Галахър в първите минути прати опасно центриране, но ударът на Кол Палмър с левия крак отново не намери целта. В 57-ата минута от другата страна на полето Дъглас Луис отправи опасен изстрел, но Джордже Петрович спаси.

В следващите минути играчите на Унай Емери успяха да изглеждат малко по-активни в предни позиции, но след изминаването на час игра отново домакините от Челси поеха инициативата в двубоя и се настаниха трайно около пеналта на бирмингамци. В 69-ата минута отново Кол Палмър получи нова отлична възможност да стреля от вътрешността на наказателното поле, но не се справи.

Постепенно все пак играчите на Астън Вила изравниха играта и двайсетина минути преди края започнаха да играят доста по-често с топката и да стигат все по-често до опасности. В 73-ата минута Беноа Бадиашил сгреши и даде възможност на Оли Уоткинс да отправи опасен изстрел, а малко след това Петрович отново трябваше да се намесва решително след опит на Мати Кеш. Още в следващата фаза десният бек отправи ново опасно успоредно подаване, но играчите в синьо изчистиха в корнер.

В 83-ата минута нова грешка в отбрана на Астън Вила предостави добра възможност на Конър Галахър, но за пореден път Емилиано Мартинес успя отново да се придвижи бързо и да избие. В последните минути футболистите на Маурисио Почетино на няколко пъти успяваха с дълги топки да намират свой съотборник зад отбраната на гостите, но до попадение така и не се стигна. Двата отбора ще трябва да преиграят сблъсъка по между от четвъртия кръг в ФА Къп след около десет дни на “Вила Парк”.

Снимки: Gettyimages