Сенегал продължи с победите, Гвинея също се класира

Сенегал записа трета поредна победа в група “С” на Купата на африканските нации и завърши с пълен актив първата фаза на турнира. Шампионите от миналото издание победиха Гвинея с 2:0, а и двата отбора се класираха за осминафиналите. Абдулайе Сек откри в 61-ата минута, а резервата Илиман Ндиайе се разписа в края на срещата.

Отборът на Алиу Сисе завърши на първо място в групата и чака някой от завършилите на трето място в другите групи. Сенегал е един от най-силно представящите се отбори от началото на турнира, като има осем отбелязани попадения. Гвинея остана на трето място, но също продължава напред.

Първото полувреме няма да се запомни с много, като и двата тима не създадоха нещо особено в предни позиции. През втората част Сенегал вдигна темпото. В 56-ата минута грешка в защитата на Гвинея Мане напредна сам срещу вратаря. Той заобиколи вратаря, но след това не уцели вратата. Малко по-късно “Лъвовете от Теранга” поведоха, след като Сек засече с глава отлично центриране от фал на Диата. Сенегал стигна до второ попадение в край на срещата. Резервата Ндиайе бе изведен от Мане и сложи точка на спора.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!