Южна Африка завърза интригата в група "E"

Южна Африка победи с 4:0 Намибия и запази шансовете си да се класира напред в турнира за Купата на африканските нации. "Бафана Бафана" стартира в група "Е" със загуба от Мали, но днес показа съвсем различно лице и още до почивката заби три безответни гола във вратата на Лойд Казапуа.

Двата отбора са с по актив от 3 точки, а лидер в подреждането е Мали с 4. На дъното изненадващо се намира Тунис едва 1 точка. В последния кръг Южна Африка ще се изправи срещу Тунис, а Намибия ще се опита да поднесе изненада срещу Мали.

Южноафриканците поведоха още в 14-ата минута с гол от дузпа на Пърси Тау. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на бранител на Намибия. В 25-ата минута Тапело Морена центрира към Темба Зуане и 34-годишният нападател на сгреши. Зуане се разписа още веднъж до почивката след комбинация с Евидънс Макгопа и техничен удар, оказал се неспасяем за стража на Намибия.

През второто полувреме тимът на Уго Броос намали оборотите, но все пак стигна до още едно попадение. То падна в 75-ата минута, когато Тебохо Мокоена изведе зад защитата резервата Тапело Масеко и той с малко късмет успя да преодолее Казапуа.

Снимки: Gettyimages