Здравко Димитров вкара гол за Сакарияспор, но тимът му падна тежко за Купата на Турция

Българското крило Здравко Димитров вкара гол за Сакаряспор, но отборът от второто ниво беше сразен с 1:5 при гостуването си на Хатайспор в среща от 5-ия кръг на турнира за Купата на Турция. Това е втори мач от втория период на Здравко Димитров в Турция, след като "зелените крокодили" отново го взеха под наем.

Мъри Стоилов победи Здравко Димитров в Турция

Шведът Серджо Карлош Страндберг вкара четири гола за елитния тим от Хатай, а един гол добави Фисайо Деле Баширу. Здравко Димитров се разписа в 19-ата минута, изравнявайки резултата за 1:1. Софиянецът вкара с глава, след като получи топката от Джем Акпънар. Бурак Сюлейман подхвана атаката, подаде на Джем Акпънар, който навлезе във вратарското поле отляво, и копна топката на главата на Димитров за 1:1. Българинът остана на терена до 66-ата минута, когато беше заменен от Али Юлген.

Още до почивката обаче домакините вкараха три гола. Страндберг отново изведе своите напред в 24-ата минута, а в 32-ата направи 3:1. Фоде Баширу покачи на 4:1 три минути преди края на първата част, а Страндберг оформи крайния резултат съвсем накрая.