Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Късен гол препъна Айнтрахт срещу последния в Бундеслигата

Отборите на Дармщат и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха наравно 2:2 на „Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор“ в двубоя помежду си от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите могат да съжаляват, че изпуснаха победата в този мач, тъй като имаха аванс от две попадения. Те откриха резултата в 33-тата минута, когато Ниелс Нкунку беше точен със своя удар, след като беше намерен непокрит в наказателното поле с пас на Ерик Ебимбе. В 52-рата минута страхотна многоходова комбинация завърши с шут отблизо на Ансгар Кнауф за втория гол на франкфуртци в срещата. Това обаче само мотивира домакините, които оттук до края на мача наложиха натиск и успяха да избегнат поражението. В 61-вата минута Юлиан Юстван намали изоставеното им със своето попадение, а в петата минута от добавеното време Кристоф Кларер донесе равенството в двубоя със своя удар след асистенция на резервата Тобиас Кемпе.

Така Айнтрахт остава на шестото място в класирането с актив от 29 точки, докато Дармщат продължава да бъде на дъното с едва 11 спечелени пункта, след като няма успех в последните си 11 шампионатни мача.

Снимки: Gettyimages