Санчо се завърна с асистенция при убедителна победа за Борусия (Дортмунд)

Борусия (Дортмунд) победи с убедителното 3:0 при гостуването на последния Дармщат в мач от 17-тия кръг на Бундеслигата. Головете за "жълто-черните" отбелязаха Юлиан Брант (24'), Марко Ройс (78') и Юсуфа Мукоко (90+2'), като второто попадение бе след асистенция на завърналия се от Манчестър Юнайтед Джейдън Санчо, който влезе като резерва. Дебют за Дортмунд направи и взетия под наем от Челси Ян Маатсен, който изигра цял мач. Така тимът на Един Терзич се върна на победния път след четири поредни мача без победа и се приближи до топ 4, като остава на три точки зад загубилия днес РБ Лайпциг. Дармщат пък остава последен в класирането, като в десет поредни мача е без победа.

Първото по-сериозно положение за гол дойде в 20-ата минута, когато Ян Маатсен центрира към Юлиан Брант и го намери, но ударът му от непосредствена близост бе спасен от Марсел Шюнен. Четири минути по-късно обаче "жълто-черните" поведоха именно чрез Брант. След добра контраатака Джейми Байноу-Гитенс проби отдясно и подаде хубав пас към германския национал, който с елегантно докосване прати топката в мрежата - 0:1 за Борусия (Дортмунд). В 39-ата минута пък дойде най-добрата възможност дотук за Дармщат, когато Лука Пфайфер намери Тим Скарке, но той прати топката над вратата на Грегор Кобел. Няколко минути по-късно пък домакините допуснаха грешка в защита, но шутът на Никлас Фюлкруг бе блокиран. До края на полувремето нямаше нищо по-интересно освен далечен шут на Донийл Мален.

Втората част започна с точен удар на Пфайфер от домакините, последван от далечен шут на Байноу-Гитенс, минал встрани от вратата на Шюнен. В 55-ата минута пък Джейдън Санчо направи повторен дебют за Дортмунд, когато се появи в игра от пейката на мястото именно на Байноу-Гитенс, а Марко Ройс влезе вместо голмайстора Брант.

Само след няколко минути англичанинът имаше добра възможност да се разпише, но ударът му бе блокиран. В 64-тата минута дойде най-чистото положение за Дармщат в мача. След корнер играч на домакините насочи с глава топката към Лука Пфайфер, който от съвсем близко стреля в тялото на Кобел и пропусна 100% шанс да изравни. Дортмунд отговори с далечен изстрел на Марсел Забитцер, но стражът на домакините изби. Така дойде 78-ата минута минута, когато Донийл Мален изведе отлично Санчо, който пък комбинира с Марко Ройс, а ветеранът с лекота отбеляза на празна врата за 0:2. Така преотсъпеният от Манчестър Юнайтед футболист се отчете с асистенция при повторното си завръщане за Борусия (Дортмунд).

Друга резерва - Юсуфа Мукоко, подпечата победата за тима на Терзич във втората минута на даденото от съдията продължение. Младият талант получи добра топка от Забитцер, излъга защитник на Дармщат и с хубав удар с десния крак оформи крайното 0:3. Мукоко можеше да отбележи още едно попадение в последните секунди на мача, но Шюнен успя да избие.

Снимки: Gettyimages