Интер не остави шансове на Лацио и стигна до финала

Интер постигна убедителна победа с 3:0 над Лацио и се класира за финала на Суперкупата на Италия. "Нерадзурите" ще спорят за трофея срещу Наполи в понеделник в Саудитска Арабия, където се провежда турнирът.

Отборът на Симоне Индзаги тотално надигра римляните и можеше да спечели и с по-голям резултат. Маркюс Тюрам откри резултата в 17-ата минута, а Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа в началото на втората част. Резервата Давиде Фратези вкара третото попадение три минути преди края на редовното време. Николо Барела и Лаутаро Мартинес удариха греда, а тимът от Милано пропусна още няколко отлични възможности.

"Нерадзурите" стартираха на висока скорост и още в третата минута Тюрам можеше да открие резултата. Той обаче стреля покрай вратата от добра позиция. Малко по-късно отново французинът имаше възможност да се разпише след центриране на Барела. Ударът му с глава бе отклонен и топката отново не намери целта.

При третата си възможност обаче Тюрам не сбърка. В 17-ата минута прекрасна атака мина през Бастони, а топката великолепно бе отклонена с пета от Димарко, за да се озове в нападателя през вратата.

Лацио направи някакъв опит да отговори и организира няколко атаки, но не застраши Зомер. Повечето нападения на Интер пък носеха сериозна опасност. Проведел се справи с мощен удар на Лаутаро Мартинес, а след това и с опита за добавка на Тюрам. Барела пропусна отлична възможност да удвои аванса на "нерадзурите". След прекрасно центриране на Димарко той стреля от въздуха, а топката се удари в гредата. Дармиан пропусна следващата добра възможност малко преди почивката.

След като пропусна няколко добри възможности да вкара втори гол през първата част, Интер бързо стигна до него след почивката. Лаутаро Мартинес бе изритан от Педро в наказателното поле. Първоначално съдията показа играта да продължи, но след като видя ситуацията на монитор малко по-късно, посочи бялата точка. Чалхаанолу бе точен от отсъдената дузпа.

Секунди след гола Лаутаро имаше прекрасен шанс да се разпише. Аржентинецът обаче нацели гредата. Това развитие накара тима на Сари да се активизира и той направи няколко атаки, но без резултат. Удар на Фелипе Андерсон мина над вратата. Лаутаро Мартинес пък получи още една добра възможност за гол, но и този път не намери целта.

Тимът на Симоне Индзаги продължи да доминира и не даде шанс на съперника да се върне в мача, въпреки че наставникът постепенно започна да вади някои основни играчи, за да ги запази за финала. "Нерадзурите" стигнаха до трети гол малко преди края. Грешка на Луис Алберто позволи на Интер да развие отлична бърза атака, която завърши с подаване на Мхитарян към Фратези и той нямаше проблем да прати топката покрай Проведел. Секунди по-късно попадение на Имобиле бе отменено поради игра с ръка на нападателя.

ИНТЕР - ЛАЦИО 3:0
1:0 - Тюрам (17)
2:0 - Чалханоолу (50-д)
3:0 - Фратези (87)

Снимки: Gettyimages | Снимки: Imago