Още един от фаворитите на Купата на Африка започна колебливо

Алжир и Ангола направиха равенство 1:1 в среща от група "С" на Купата на африканските нации. Алжирците бяха в ролята на фаворит и поведоха с попадение на Багдад Бунеджа в 18-ата минута, но в средата на второто полувреме Мабулулу изравни с точно изпълнена дузпа и донесе точката на Ангола.

Титуляр за "черните антилопи" беше бившият халф на Лудогорец Мануел Шоу. Неговият тим не се огъна срещу превъзхождащия го съперник и заслужено стигна до точката.

Алжир започна със самочувствие. Шампионът от 2019 година можеше да открие резултата в самото начало на срещата, но Фарес Шаиби шутира над напречната греда от воле. Скоро след това пропуск направи и Рияд Марез. Звездата на "пустинните лисици" нанесе фалцов удар, спасен от стража на Ангола Неблу.

В 18-ата минута Бунеджа беше изведен зад защитата и с много техничен изстрел опъна мрежата. До почивката алжирците имаха и други възможности, но не успяха да си осигурят по-голяма преднина.

В 65-ата минута Набил Бенталеб фаулира в наказателното поле резервата Мабулулу. Потърпевшият сам изпълни дузпата. Топката се удари в напречната греда и премина зад голлинията - 1:1.

До края Алжир имаше надмощие, но анголците се бранеха организирано и удържаха ценното равенство.