Сенегал стартира по шампионски срещу 10 от Гамбия

Актуалният шампион Сенегал стартира успешно настоящото издание на Купата на африканските нации, след като разби с 3:0 Гамбия на "Стад Шарл Конан Бани" в първия си мач от група С на турнира.

“Лъвовете на Теранга” започнаха отлично мача, след като поведоха още в 4-тата минута. Тогава Пап Гей беше точен с шут по земя след асистенция на Садио Мане. Това е първи гол на халфа с националната фланелка. Любопитното е, че малко след средата на първото полувреме телевизионното излъчване по цял свят прекъсна, като проблемът продължи до почивката на двубоя. Точно преди края на полувремето “скорпионите” останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон на днешния рожденик Ебу Адамс заради негово грубо нарушение срещу Ламин Камара. Именно полузащитникът удвои преднината на сенегалците в 52-рата минута с удар по земя след подаване на Исмаила Сар. В 86-ата минута Камара получи топката след пас на резервата Илиман Ндиайе и с невероятен изстрел от дъгата на наказателното поле вкара второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.

Така Сенегал поведе в групата със своите 3 точки, а Гамбия остава без актив. Малко по-късно днес е мачът между другите Камерун и Гвинея.

Снимки: Imago