Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Удинезе изпусна победата срещу Фиорентина

Отборите на Фиорентина и Удинезе завършиха наравно 2:2 на “Артемио Франки” в двубоя помежду им от 20-ия кръг на Серия "А". Това е първо реми между двата тима от март 2020 г. насам, като това прекъсна поредицата на “виолетовите” от четири поредни домакински победи в първенството.

Фриуланите трябва да съжаляват, че не си тръгнаха с успех, тъй като на два пъти поведоха в резултата, но допуснаха изравняване и в двата случая. Те попариха своя противник още в 10-ата минута, когато организираха отлична контраатака, при която Санди Ловрич комбинира с Лоренцо Лука и в крайна сметка прати топката в противниковата мрежа с шут по земя. В 55-ата минута обаче Лукас Белтран възстанови равенството, след като засече с глава чудесно центриране на дебютиралия за домакините Давиде Фараони. В 73-тата минута резервата Флориан Товен върна преднината на “зебрите” с удар по земя след асистенция на Ловрич. В 87-ата минута обаче влезлият от пейката Мбала Нзола донесе равенството в двубоя с точно изпълнена  дузпа, свирена за игра с ръка на Жоао Ферейра.

Фиорентина остава на четвъртото място в класирането с актив от 34 точки, а след 12-ото си реми през сезона Удинезе е на 16-ата позиция с 18 пункта, изпреварвайки Каляри само по голова разлика.

Снимки: Gettyimages