Сасуоло надви Фиорентина в мач с много вълнения

Сасуоло победи Фиорентина с 1:0 в домакинството си от 19-ия кръг на Серия "А". Макар резултатът да бе минимален в полза на домакините, срещата бе изпълнена с много вълнения, отменени голове и пропусната дузпа.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута, когато Маркус Педерсен бе изведен на скорост отляво, почти от аутлинията върна назад към Андреа Пинамонти, който засече топката във вратата за 1:0.

Сасуоло можеше да удвои преднината си в 19-ата минута, но попадене на Доменико Берарди бе отменено заради засада.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 47-ата минута "неро-вердите" отново стигнаха до попадение, като този път се разписа Кристиан Торствед след разбъркване при корнер, но и този гол бе отменен след намесата на ВАР.

В 62-рата минута Фиорентина получи дузпа за игра с ръка на Джан Марко Ферари, но ударът на Джакомо Бонавентура от бялата точка бе спасен от Андреа Консили.

В 66-ата минута гостите все пак успяха да пратят топката в мрежата. Първо изстрел на Алфред Дънкан се отби от гредата, а след това Лукас Мартинес Куарта успя да отбележи при добавката, но и този път ВАР се намеси, за да отмени попадението.

Така Сасуоло се поздрави с победата и спря серията си от три поредни загуби и общо шест мача без успех. Отборът вече има 19 точки и излезе на 14-тото място в класирането. Фиорентина пък спря победната си серия от 3 поредни мача, като остава на 4-тата позиция с 33 точки.