Евертън спечели обжалването за червения картон на Калвърт-Люин

Евертън спечели обжалване за отмяна на червения картон, показан на Доминик Калвърт-Люин по време на равенството 0:0 за ФА Къп с Кристъл Палас, съобщиха от Английската футболна асоциация.

"Доминик Калвърт-Люин ще бъде на разположение за следващите три мача на Евертън след уважена жалба за неправомерно отстраняване от игра“, казаха от ФА.

Евертън обяви, че ще обжалва червения картон на Калвърт-Люин от мача с Кристъл Палас

Калвърт-Люин беше изгонен в мача от миналия четвъртък. Той удари Натаниел Клайн извън наказателното поле при равенството 0:0 и въпреки че английският нападател измъкна топката без фаул, ВАР се намеси и след това реферът Крис Кавана изгледа повторението и вдигна червения картон, оставяйки Евертън в намален състав в 79-ата минута.

Снимки: Gettyimages