Евертън обяви, че ще обжалва червения картон на Калвърт-Люин от мача с Кристъл Палас

Евертън обжалва червения картон, показан на Доминик Калвърт-Люин по време на равенството за ФА Къп с Кристъл Палас (0:0), съобщиха от клуба от Висшата лига. Калвърт-Люин удари Натаниел Клайн извън наказателното поле и въпреки че изглеждаше неспортсменска проява, английският нападател измъкна топката без фаул, преди да се намеси ВАР. След това реферът Крис Кавана изгледа повторението и вдигна червения картон, докато Евертън остана в намален състав в 79-ата минута.

„Футболен клуб Евертън днес уведоми ФА за решението си да обжалва червения картон, показан на Доминик Калвърт-Люин в нашия мач от третия кръг на ФА Къп в Кристъл Палас в четвъртък вечерта“, се казва в изявление на клуба.

Мениджърът на Евертън Шон Дайч заяви след мача, че все още е фен на ВАР, но това започва да поставя на изпитание търпението му. „В момента съм малко объркан. Мисля, че всички сме наясно, че има нужда от точност. Мислех, че това се случва, но вече ще направя крачка назад“, заяви Дайш.

Снимки: Imago