Монца удържа победата в зрелищен двубой с Фрозиноне

Отборът на Монца записа победа с 3:2 като гост на Фрозиноне в зрелищен двубой от 19-ия кръг на Серия "А". В началото на сезона “бианкоросите” победиха този съперник със същия резултат на свой терен, но за Купата на Италия.

Гостите взеха аванс в 18-ата минута, когато съперников играч не изчисти добре топката след корнер и това даде възможност на Валентин Карбони да асистира за попадението на Дани Мота. В 45-ата минута нападателят върна жеста и на свой ред даде пас на Карбони, който удвои аванса на своя тим с шут по земя. В 55-ата минута преднината на Монца нарасна още повече, след като Матиас Соуле имаше нещастието да си вкара автогол в опита си да пресече подаване на противников играч. Само минута по-късно обаче Абду Харуи намали изоставането на “канарчетата” със страхотен изстрел от малък ъгъл. В 76-ата минута Соуле върна интригата в мача с гол от дузпа, свирена за нарушение на Данило Д'Амброзио срещу Джузепе Казо. В оставащите минути обаче домакините не успяха да избегнат поражението.

Така Монца прекрати серията си от три мача без успех и се изкачи на 10-ото място в класирането с актив от 25 точки. След четвъртата си поредна шампионатна загуба Фрозиноне остана на 14-ата позиция с 19 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages