Лацио стигна до труден обрат срещу Фрозиноне и остана близо до топ 4

Отборът на Лацио победи с 3:1 тима на Фрозиноне в мач от 18-ия кръг на италианскат Серия “А”. Гостите откриха резултата с точно изпълнена дузпа от Матиас Соуле (57'), но се пречупиха и не запазиха аванса си. Обратът изковаха Валентин Кастейянос (70') и Густав Исаксен (72'), а Патрик (84') добави още едно попадение, за да направи успехът още по-убедителен.

Успехът изкачи римляните на осмото място в класирането на италианския шампионат, докато съпениците им паднаха с една позиция и останаха на шест точки пред първия в зоната на изпадащите - Каляри.

Домакините разочароваха феновете си през първото полувреме и не създадоха нищо особено пред вратата на съперника. Те разчитаха предимно на статични положения и изсипвания на топката в наказателното поле, което логично не даваше резултати.

Тактиката на гостите да държат противника далеч от половината си даде резултат в началото на второто полувреме, когато само десет минути след подновяването на играта получиха правото да изпълнят дузпа. Матео Гендузи не внимаваше и игра с игра в собственото си наказателно поле, заради което реферът Ермано Феличани посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Матиас Соуле, който не сбърка и изведе гостите напред.

Това бе петата дузпа, която гостите изпълниха от началото на сезона и запазиха сто процентовия си актив от бялата точка. Освен това голът стана исторически за тима на Фрозиноне, тъй като съставът от централна Италия вкара за първи път в съперничеството си срещу “римските орли”.

Домакините не подобриха значително играта си в следващите минути, но все пак изравниха резултата двайсетина минути преди редовното време да изтече. Балонно центриране на резервата Густав Исаксен намери Валентин Кастейянос, който засече с глава и прехвърли безпомощния страж Стефано Турати.

120 секунди по-късно “ролите” стигнаха до пълен обрат след груба грешка в центъра на отбраната на Фрозиноне. Халфът Енцо Баренечеа не успя да върне топката назад правилно и я прати в празното пространство, където Кастейянос от домакините овладя и с бърз рейд се озова в наказателното поле. Там видя Исаксен и му върна жеста за първия гол, подавайки. Датчанинът пое и се отблагодари за паса по най-добрия възможен начин, извеждайки отбора си напред в резултата.

Десетина минути след това Дзакани прати топката във вратата на Фрозиноне отново, но мигновено съдията отмени гола заради засада. Все пак римляните отбелязаха трети гол малко преди края. При изпълнението на един ъглов удар Кастейянос опита да засече с глава, но само отклони топката към Патрик, който бе оставен абсолютно непокрит в малкото наказателно поле и разстреля Стефано Турати.

До края домакините демонстрираха класата си и показаха, че победата им не е била незаслужена, като пропуснаха още няколко възможности. Така те приключиха футболната година с два последователни успеха, докато съперниците им не завършват 2023 г. С пет поредни шампионатни мача без победа.

Снимки: Gettyimages