Лацио взе своето с Емполи, но даде свидни жертви

Лацио победи като гост Емполи с 2:0 в мач от 17-тия кръг от Серия “А”. Головете за тима на Маурицио Сари отбелязаха Матео Гендузи (9’) и Матия Дзакани (67’). Победата на Лацио обаче може да се окаже пирова, тъй като още през първата част заради контузии Чиро Имобиле и Луис Алберто бяха принудително сменени. С много решаващи спасявания се отличи стражът на римляните Иван Проведел.

Лацио успя да поведе още в 9-ата минута. След добра атака Чиро Имобиле се озова на добра позиция и стреля, но шутът му бе блокиран. Последваха и отбити удари на Чиро Имобиле и Матия Дзакани, когато топката попадна в Матео Гендузи, който на четвъртия опит успя да вкара първия си гол с екипа на Лацио. Настроението на “римските орли” обаче  бе помрачено първо от принудителната смяна на Имобиле, който се контузи и излезе в 22-рата минута, а четири минути по-късно и Луис Алберто напусна заради травма.

В 29-ата минута Емполи имаше първата си добра възможност в мача, но Симоне Бастони стреля неточно от пряк свободен удар. Четири минути по-късно рикоширал удар на Алберто Граси в голмайстора Гендузи бе избит с мъка в корнер от Иван Проведел. От последвалия ъглов удар пък Даниел Малдини остана в отлична позиция и шутира, но вратарят на Лацио отново се намеси и успя да избие.

В началото на втората част Емполи пропусна нова 100% възможност, когато след добра комбинация Николо Камбиаги стреля, но последва поредната изключителна изява на Проведел, който пак успя да избие. Натискът на домакините продължи, като последваха нови удари на Даниел Малдини и Джакопо Фацини, за кой ли път стражът на Лацио бе на мястото си. Пропуските на Емполи натежаха и в крайна сметка Лацио успя да се възползва, като вкара втори гол.

В 67-ата минута след добра контраатака Матия Дзакани стреля на два пъти,  но стражът на Емполи Елия Каприле успя да избие. След рикошет в защитник на домакините обаче топката пак попадна във футболиста на Лацио, който този път намери мрежата и направи 0:2 за тима на Маурицио Сари. Това сякаш прекърши домакините и “орлите” можеха да вкарат и трето попадение, но Валентин Кастейянос направи страхотен пропуск, останал очи в очи с Каприле. Две минути преди края на редовното време все пак Матия Дестро можеше да намали резултата, но Проведел пак се справи.

Така Лацио записа втори успех в последните си седем мача и се изкачи временно на 9-а позиция в класирането. Емполи пък пет поредни мача е без победа и остава в опасната зона на 18-а позиция.