Шок за Интер! Болоня изхвърли "нерадзурите" от Купата на Италия

Болоня поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Италия с елиминирането на досегашния носител на трофея Интер. Възпитаниците на наставника Тиаго Мота надвиха "нерадзурите" с 2:1 след 120 минути. Карлос Аугусто (92) беше точен за "нерадзурите" във втората минута на първото 15-минутно продължение, но Болоня нокаутира Интер с обрат в рамките на четири минути. Първо Беукема беше точен в 112-ата минута, а след това Ндойе (116) също се разписа. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол. Лаутаро Мартиенс пък пропусна дузпа в 65-ата минута след отлична намеса на вратаря Равалия.

Домакините, които са носители на трофея в последните две години, са в отлична форма и записаха 7 победи и 3 равенства в последните 10 си срещи. Същото важи и за формата на Болоня. Тимът прави фурор под ръководството на наставника Тиаго Мота. Отборът е записал 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи.

Наставникът на Интер Симоне Индзаги бе предприел доста промени в стартовия състав на тима си, имайки предвид сгъстената програма на отбора в последно време. В неделя грандът от Милано надви Лацио с 2:0 на Стадио Олимпико и това беше причината днес да видим в игра голяма част от резервите на отбора.

В 8-ата минута Равалия трябваше да се намесва при опасен шут на Клаасен от далечна дистанция. Интер показа, че е опасен в предни позиции въпреки много ротации в състава. Аслани също обстрелва вратата на Болоня в 10-ата минута, но топката излезе в аут. Болоня отговори с опасна атака по левия фланг. В наказателното поле Фабиан бе заел добра позиция и беше много близо до гол-шедьовър, отклонявайки топката от въздуха с пета. За негово съжаление тя прелетя покрай гредата.

В 23-ата минута Фратези беше оставен сам на втора греда при центриране от корнер. Халфът не успя да нанесе удар по топката и пропусна златна възможност да се разпише. В 31-вата минута Карлос Аугусто проби по левия фланг, влезе навътре и центрира по земя. Давиде Фратези бе набрал скорост и засече топката, насочвайки я към обратния ъгъл. Стражът на Болоня Равалия показа котешкия рефлекс и парира шута в корнер.

До края на полувремето липсваха добрите голови ситуации пред двете врати и футболистите на Интер и Болоня се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 53-ата минута Марко Арнаутович се отчете с голям пропуск. Загубена топка от защитата на Болоня попадна в краката на Аслани. Той подаде към австрийския си колега, който пое с десния крак, нагласи си топката удобно на левия, но от около 10 метра до голлинията стреля в аут.

В 63-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа след намесата на ВАР. При центриране на Кристиан Аслани от корнер Кораца игра с ръка. Главният съдия не видя тази ситуация, но впоследствие я прегледа и отсъди дузпа. В отсъствието на щатния изпълнител на дузпи Хакан Чалханоолу зад топката застана капитанът Лаутаро Мартинес, който не изпълни 11-метровия наказателен удар по най-добрия начин, а стражът Равалия усети ъгъла и отрази.

В 66-ата минута Марко Арнаутович бе близо до гола. Негов силен шут в обратния ъгъл беше блокиран от защитник и Интер спечели само корнер. Подобен беше и опитът на Карлос Аугусто пет минути по-късно. Наставникът на Интер Симоне Индзаги усети, че мачът не върви в правилната посока и прибегна до три смени в 75-ата минута. В игра се появиха Николо Барела, Маркус Тюрам и Федерико Ди Марко, които замениха Клаасен, Марко Арнаутович и Алесандро Бастони.

Гостите приеха твърдо играта в своята половина и чакаха своя момента на контраатака. В 86-ата минута Тюрам и Ди Марко разиграха добре, а пред последния се откри възможността да шутира. И този път Равалия бе на висота. Последната възможност в мача отново бе на сметката на домакините, но Стефано Сенси не намери очертанията на вратата. Така двубоят влезе в продължения, а любопитен факт е, че за трета поредна година Интер решава съдбата си след 120 минути в осминафиналите.

Те пък започнаха по блестящ начин за Интер и още във втората минута Карлос Аугусто преодоля стената пред врата на Болоня. След центриране от корнер на Ди Марко, Карлос Аугусто беше изпуснат от отбраната на гостите и с глава матира Равалия.

В 112-ата минута Болоня изравни резултата с една от малкото си възможности в мача. Центрирана топка от корнер беше подценена от Аудеро, който позволи тя да го прехвърли, а от голлинията Зиркзе върна с пета към Беукема, който я прати мрежата.

В 116-ата минута Болоня нанесе втори шамар по Интер. Зиркзе се справи с Ачерби и пусна пас зад гърба на защитата към Ндойе, който видимо бе по-свеж и бърз от бранителите на домакините. Излязъл сам срещу Аудеро, Ндойе копна топката и донесе успеха за Болоня, който гарантира място на тима напред в турнира за Купата на Италия.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 1:2
1:0 Карлос Аугусто (92)
1:1 Беукема (112)
1:2 Ндойе (116)

Стартови състави:

ИНТЕР: 77 Аудеро; 31 Бисек, 15 Ачерби, 95 Бастони; 36 Дармиан, 16 Фратези, 21 Аслани, 14 Клаасен, 30 Карлос Аугусто; 10 Лаутаро, 8 Арнаутович.

БОЛОНЯ: 34 Равалия; 16 Кораца, 31 Беукема, 26 Лукуми, 22 Ликогианис; 20 Ебишер, 6 Моро, 80 Фабиан; 56 Салемакерс 77 Ван Хойдонк, 82 Урбански.