Шефът на Макларън посочи тримата най-добри пилоти във Формула 1

Тим шефът на Макларън във Формула 1 Андреа Стела посочи тримата най-добри пилоти в световния шампионат и в селекцията му не попадна 7-кратният световен шампион Люис Хамилтън, който завърши годината на трето място в крайното класиране.

Стела беше повишен в тим шеф на Макларън в началото на 2023 и под негово ръководство тимът реализира преобразяването на проблематичния автомобил MCL60, а пилотите на отбора спечелиха 9 подиума.

Седем от тези подиуми бяха за Ландо Норис и не е изненада, че той е в списъка на Стела за тримата най-добри този сезон във Формула 1. Там е и световният шампион Макс Верстапен, който спечели 19 победи в 22 състезания. А третият пилот се оказа бивш пилот на Макларън - Фернандо Алонсо.