Фантастичен гол в последните минути остави Бенфика в евротурнирите

Отборът на Бенфика си изпълни задачата при гостуването си на РБ Залцбург и напролет ще играе в елиминациите на Лига Европа. Португалският гранд записа успех с 3:1 при визитата си на австрийския първенец в последния им двубой от група D на Шампионската лига. Именно този резултат гарантира по-нататъшно участие на иберийците в евртурнирите за сметка на „биковете“.

Гостите се оттеглиха на почивката с аванс от два гола, който ги поставяше на третото място в групата. В 32-рата минута Анхел Ди Мария изненада противниковия вратар, разписвайки се директно от корнер. В добавеното време на първата част именно аржентинецът изведе с пас в наказателното поле Рафа Силва, който удвои преднината на тима с удар по земя. В 57-ата минута обаче Лука Сучич намали изоставането на домакините с изстрел от границата на наказателното поле, който претърпя рикошет.

В оставащите минути „лисабонските орли“ се втурнаха в търсене на трети гол. В самия край на редовното време главният съдия отказа да им отсъди дузпа след проверка с ВАР. Въпреки това те не се предадоха и в добавеното време Жоао Невеш изсипа топката в наказателното поле, където Фредрик Аурснес веднага я насочи към появилия се на терена само минута по-рано Артур Кабрал, който вкара така важното попадение чрез удар с пета.

С тази победа Бенфика неутрализира домакинското си поражение с 0:2 от този съперник. Освен това лисабонци завършиха с по-добра голова разлика от РБ Залцбург и така заеха третото място с 4 точки, с колкото приключиха и австрийците, но на дъното в групата.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Gettyimages