Balkan Grand Prix 6

Палмейрас отново е шампион на Бразилия

Палмейрас отново е шампион на Бразилия! Отборът от Сао Пауло завоюва титлата в местната Серия "А" за втори пореден и общо 12-ти рекорден път в историята си. Това официално стана факт след изиграването на последния кръг в първенството. В него зелено-белите направиха реми 1:1 в гостуването си на Крузейро, но то бе напълно достатъчно, за да им гарантира златните медали.

Ендрик даде преднина на Палмейрас в 21-вата минута. Той отне топката пред наказателното поле, първият му удар бе спасен, но при втория опит той успя да отбележи за 0:1.

Крузейро успя да стигне до точката в 80-ата минута с попадение на Никао, който се разписа след асистенция на Матеуш Перейра.

Междувременно преследвачите Атлетико Минейро и Фламенго се провалиха в последните си мачове, с което още повече улесниха задачата на Палмейрас. Фламенго загуби с 0:1 гостуването си на Сао Пауло, а Атлетико Минейро претърпя тежко поражение с 1:4 от Баия.

Така Палмейрас завърши сезона на 1-вото място със 70 точки, на втората позиция със сребърните медали в последния момент се окичи Гремио, който победи Флуминензе с 3:2 и завърши кампанията с 68 точки. Трети остана Атлетико Минейро с 66 точки, колкото има и Фламенго, който завършва на 4-тото място в крайното класиране.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!