Фиорентина остана в борбата за Купата на Италия след късни голове и дузпи срещу лидера в Серия „Б“

Елитният Фиорентина се класира по много драматичен начин за ¼-финалите на Купата на Италия, след като спечели като домакин с 6:3 след изпълнение на дузпи срещу лидера в Серия „Б“. Парма в 1/8-финалния двубой помежду им от турнира, който завърши при резултат 2:2 в редовното време и продълженията.

Изненадващо „дуковете“ водеха на почивката с аванс от два бързи гола. В 21-вата минута Анже-Йоан Бони нацели греда, но при добавката си от границата на наказателното поле Адриан Бернабе откри резултата в полза на гостите. Две минути по-късно Валентин Михайла пресече пас на Джери Мина, след което подаде топката на Бони, а нападателят удвои аванса на тима си със своя шут. В 31-вата минута Ливио Маринели посочи бялата точка за игра с ръка на Алесандро Чиркати, но проверка с ВАР показа, че това е станало извън наказателното поле, поради което дузпата беше отменена.

През втората част обаче „виолетовите“ наложиха тотален натиск, който даде резултат чак в 82-рата минута, когато Мбала Нзола намали тяхното изоставане с удар от воле след асистенция на Рикардо Сотил. Пет минути по-късно Йордан Осорио игра с ръка в наказателното си поле, като този път ВАР не спаси гостите от отсъждането на дузпа. На свой ред Сотил беше безгрешен от бялата точка и прати мача в продължения.

В допълнителните 30 минути нито един от двата тима не успя да отбележи победен гол, което означаваше, че изпълнение на дузпи трябваше да определи кой да продължи участието си в турнира. При тях Кристиано Бираги, Кристиан Куаме, Никола Миленкович и Лукас Белтран бяха точни с ударите си за домакините. Междувременно, единствено Ернани реализира своето изпълнение за гостите, тъй като Денис Ман стреля в гредата, а Дриса Камара прати топката над вратата.

Така финалистът в турнира от миналия сезон продължава напред към ¼-финалите, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Интер и Болоня на 20 декември.

Снимки: Imago