Фиорентина се класира с обрат над Генк

Фиорентина стана поредният отбор, който си гарантира класиране за елиминациите на Лигата на конференциите. Италианците са един от фаворитите в турнира и защитиха реномето си, побеждавайки Генк след обрат с 2:1 в домакинството си от 5-ия кръг в група "F".

Генк пръв откри резултата в мача. В 45-ата минута Жорис Куамбре бе изведен в наказателното поле и с точен удар в левия ъгъл откри резултата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Фиорентина обаче бързо се върна в мача. В 4-тата минута на добавеното време при едно центриране от корнер Йери Мина стреля с глава, ударът му бе спасен, но Лукас Мартинес Куатра бе заел добра позиция и отблизо вкара за 1:1-

В 80-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Мухаид Садик, а Николас Гонзалес изпълни безупречно наказателния удар и направи резултата 2:1.

Така Фиорентина събра 11 точки и оглави класирането в групата, като вече е сигурен участник в следващата фаза. Генк остава на 3-тото място с 6 точки и минимални шансове за продължаване напред.