Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Късметлийски гол донесе победата на Рома срещу Сасуоло

Рома стигна до едва втората си победа като гост в Серия А от началото на сезона, след като спечели с 2:1 срещу Сасуоло. “Вълците” губеха в голяма част от срещата, след като попадение на Матеус Енрике даде преднина на домакините в 25-ата минута. Даниел Болока получи червен картон в 63-ата минута и отборът на Жозе Моуриньо успя да стигне до обрат. Пауло Дибала изравни от дузпа в 76-ата минута, а шест минути по-късно резервата Расмус Кристенсен се разписа с огромна доза късмет, тъй като рикошет стана причина топката да прехвърли вратаря и да се озове в мрежата.

След този успех римляните са пети в класирането, като има равен брой точки с четвъртия Наполи, който по-късно днес е домакин на Интер. Сасуоло остана на пет точки над зоната на изпадащите.

Рома имаше предимство в началото на срещата, но то не се изразяваше в голови положения. В десетата минута Дибала отправи добър удар, но стражът на домакините се справи. “Вълците” владееха топката в големи периоди, но нямаха представа какво да правят с нея. При първата си по-добра атака Сасуоло поведе. Много неточен удар на Берарди се превърна в отлично подаване за Матеус Енрике, който се разписа с удар отблизо.

Чак към края на полувремето римляните стигнаха до възможност и тя се получи благодарение на Дибала. Аржентинецът отправи прекрасен удар, но Консили направи блестящо спасяване. Малко преди почивката домакините имаха отличен шанс да удвоят преднината си. Кристиан Торствед получи топката в наказателното поле, направи добър финт и стреля. Норвежецът пропиля огромна възможност, тъй като ударът му бе слаб, а позицията му бе великолепна.

След почивката Рома действаше малко по-активно. В 54-ата минута Лукаку получи шанс да изравни, но направи голям пропуск. Азмун, който се появи в игра на почивката, изведе белгиеца сам срещу вратаря. Нападателят имаше време и пространство, но стреля в обсега на вратаря и Консили нямаше големи проблеми.

В 62-ата минута Болока влезе много грубо в краката на Паредес. Съдията първоначално показа жълт картон, но след разглеждане на ситуацията румънецът бе изгонен. Това промени развоя на мача, а отсъдената дузпа в 76-ата минута доведе до изравняване. Кристенсен бе повален в наказателното поле, а Дибала бе точен от бялата точка. Норвежецът се превърна в герой за гостите, след като в 82-ата минута отбеляза победния гол. Той стреля, топката се отби в Тресорди и промени траекторията си, прехвърляйки вратаря.

Снимки: Imago