Янев: Реалист съм, знам, че имаме сили да се борим с всеки отбор, но не във всеки мач

Наставникът на Ботев (Враца) Христо Янев даде мнението си след загубата на своя тим от Лудогорец. Врачани загубиха с 0:5 в Разград.

Лудогорец не се затрудни с Ботев (Враца) и заби пет гола

“Лудогорец са много добри. Различна класа футболисти, стойностен отбор. Трябва реално да гледаме къде се намираме ние, къде са те с какво разполагаме ние и с какво те. Да пресметнем с кои трябва да се сбиваме и с кои мачове може да се спасим.

Ако първото полувреме не бяхме допуснали гол, щяхме да се опитаме да бъдем компактни и второто полувреме. След 2:0 видяхме, че Лудогорец започна да играят с лекота, пуснаха свежи хора. Хората от пейката им са със същата класа и стойност. Тошко Неделев просто преобрази отбора, играе с лекота и въпреки тежкия терен, не успяхме да изравним силите.

Аз съм реалист, знам, че имаме сили да се борим с всеки отбор, но не във всеки мач. Това е място където се играе стойностен и качествен футбол срещу силен отбор със силни футболисти. Всяка една малка промяна при нас е с голямо значение. Когато някой влезе трябва, да се възползва от шанса и да извади максимума от себе си.

Левски е също толкова висока топка, колкото Лудогорец, колкото ЦСКА, Черно море, Локо (Пд). Играхме добре срещу Локомотив, вкарахме хубави голове. Надявам се да повторим добрата игра и срещу Левски. Те разполагат с качествен треньор и футболисти с много индивидуална класа. Има с какво да им се противопоставим. Трябва да забравим днешния мач и да се настроим за това, което трябва да направим срещу Левски”, заяви Янев.

Снимки: Startphoto