Фратрия с очакван успех, 48-годишния Ивайло Кирилов се завърна на терена

Фратрия (Варна) надигра едноименния тим на Кубрат с 2:0. Отложената среща от петия кръг на Североизточната Трета лига, трябваше да се проведе в Кубрат, но лошия терен принуди съперниците да договорят размяна на домакинствата си. Освен с терена, гостите имаха и кадрови проблеми, което принуди треньора им Ивайло Кирилов да поднови състезателната си кариера на 48 години.

Очакван успех за Фратрия. Ибрям Ибрям откри резултата още в 6-ата минута, когато реализира с глава след центриране от фаул. Половин час по-късно Данило Полонский завърши контраатака с попадение за 2:0. Още доста положения създадоха домакините особено през второто полувреме.

След края на двубоя Милен Петров, президент на Кубрат каза пред Sportal.bg:

„Нямам обяснение, защо съдията трябваше да демонстрира сериозно пристрастие, като помага на съперника. Фратрия е по-добър от нас и няма нужда от подобно нещо“.