Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Клоп: Силен мач, никой не се контузи, всичко е наред

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остана доволен от успеха с 4:0 над ЛАСК (Линц) в група "Е" на Лига Европа. Този резултат гарантира на мърсисайдци, че ще спечелят групата, след като Тулуза направи равенство с Роял Юнион (0:0). Наставникът е много доволен от този факт, както и от това, че в отбора му няма контузени играчи.

"Два отлични резултата за нас тази вечер в групата. Беше ясно, че с поражението от Тулуза си усложнихме живота, но поради нашия резултат и техния резултат днес сега сме начело в таблицата и това няма да се промени. Това е много важно в натоварения график, който имаме оттук нататък. Видях много позитиви в играта ни, много добър футбол. Нещото, което не ми хареса много и което казах на момчетата на почивката бе, че този мач трябваше да бъде решен още на полувремето. Не можхме да играем по-добре, с по-добра настройка, но можехме да сме по-точни в завършващата фаза. Каоимхин (Келехер) запази чиста мрежа, което той отчаяно искаше, и това е добре. Вкарахме четвърти гол в последната минута, така че резултатът е чудесен, представянето ни бе наистина добро и никой не се контузи. Всичко е наред", заяви Клоп.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Той не се оплаква от факта, че Ливърпул играе във втория по сила турнир на УЕФА.

"За съжаление кариерата ми не е такава, където мога да избирам, честно казано. Трябва да приема това, което ни е дадено. Когато участваме в даден турнир, това е най-важният турнир на планетата. Толкова е лесно. Сега ни предстои мач във Висшата лига в неделя (у дома срещу Фулъм) и това определено е най-важното състезание. В същото време обаче искаме да стигнем възможно най-далеч и в Лига Европа", допълни германецът.