Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Динамо (Загреб) взе задължителна победа в Казахстан и е с големи шансове да излезе от групата

Динамо (Загреб) постигна едва втората си победа в груповата фаза на Лигата на конференциите тази есен след 2:0 над Астана като гост в среща от петия кръг. Шампионът на Хърватия, койти досега беше разочарованието в тази група “С”, събра 6 точки, като и другият му успех беше срещу същия съперник.

Тази победа сега дава шанс на тима на бившия играч на ЦСКА Сергей Якирович все пак да продължи напред. Виктория (Пилзен) е сигурен победител в групата, а вторият в крайното класиране ще се класира за плейофния кръг.

Хърватите имаха късмет, че в 11-тата минута, още при 0:0, домакините от Астана пропуснаха дузпа чрез Дембо Дарбо.

Динамо излезе напред три минути след паузата, когато точен беше Габриел Видович.

В 73-тата минута първенецът на Казахстан остана с човек по-малко след втори жълт картон на сърбина Душан Йованчич.

Само шест минути по-късно японецът Такуро Канеко заби втория гол за гостите от Загреб.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!