ФК Копенхаген изпусна Байерн насред Мюнхен и спря перфектната серия на баварците

Байерн (Мюнхен) и ФК Копенхаген не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мач от група "А" на Шампионската лига. Баварците не изиграха добър мач, нямаха много положения и дори можеха да загубят, ако не бяха феноменалните изяви на Мануел Нойер. Томас Тухел даде почивка на някои от титулярите си, след като тимът му вече си бе осигурил не само класирането, но и първото място в групата. Немските шампиони на няколко пъти през мача имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от рефера Стефани Фрапар. Същевременно Байерн не успя да продължи рекордната си серия от 17 поредни победи в групите на Шампионската лига, макар и вече да е с 39 последователни мача без поражение. ФК Копенхаген пък може да е доволен от силното си представяне, като датчаните държат всичко в ръцете си и при победа в последния мач от груповата фаза срещу Галатасарай със сигурност ще се класират за осминафиналите. Байерн пък ще гостува на "Олд Трафорд" на Манчестър Юнайтед в голямото дерби от последния ден на групите.

Според статистиката преди мача Байерн традиционно играеше успешно срещу датски отбори, като във всички четири случая досега печелеше вкъщи срещу тимове от тази страна, но това днес не се случи. ФК Копенхаген пък никога не е побеждавал немски отбори в 14-те случая, в които са играли със съперници от Германия. В предишната среща в датската столица баварците успяха да осъществят труден обрат с 2:1.

Томас Тухел не можеше да използва контузените Джамал Мусиала и Матайс де Лихт, а освен това бе дал почивка и на Ким Мин-Жае, Нусаир Мазрауи и Ерик Максим Чупо-Мотинг. Льорой Сане и Серж Гнабри пък започнаха от пейката.

Така днес наставникът на Байерн бе направил много промени в състава си. Леон Горетцка партнираше на Дайо Упамекано в центъра на защитата на баварците. Рафаел Герейро стартира като титуляр в средата на терена до Йошуа Кимих. В атака отново започна Хари Кейн, а зад него действаха Кингсли Коман, Томас Мюлер и Матис Тел.

Гостите пък разчитаха в атака на Виктор Клаесон, подпомаган от Мохамед Елиунуси и Рууни Барджи.

Maчът започна с натиск на Байерн, като първото добро положение за баварците дойде в 14-ата минута. То се откри пред Матис Тел, който стреля отблизо от воле с левия крак, но бе неточен. Гостите отговориха с възможност за гол в 28-ата минута, когато Лукар Лерагер изведе Рууни Барджи, но той стреля встрани от вратата на Нойер. Само две минути по-късно пък Байерн можеше да открие резултата. Матис Тел с глава свали към Томас Мюлер, който стреля отблизо също с глава, но Камил Грабара показа невероятен рефлекс и успя да избие.

Второто полувреме започна с добро положение за ФК Копенхаген. Мохамед Елиунуси изведе в добра позиция Диого Гонсалвеш, който веднага стреля, но шутът му мина на сантиметри от вратата на Нойер. Срещата продължи да бъде равностойна, като в 63-тата минута играчите на Байерн имаха сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера Стефани Фрапар. Четири минути по-късно резервата Елиас Ашури от гостите стреля опасно с далечен шут, но Мануел Нойер успя да избие. Байерн пък отговори с далечен шут на Хари Кейн, който майсторски бе избит от Грабара. Междувременно Томас Тухел предприе тройна смяна и пусна в игра Льорой Сане, Серж Гнабри и Александър Павлович на местата на Кингсли Коман, Матис Тел и Рафаел Герейро. В 72-рата минута именно Сане стреля опасно от пряк свободен удар, но малко не му достигна да отбележи.

Две минути преди края на редовното време гостите пропуснаха златна възможност да грабнат победата. След изпълнение на корнер Мохамед Елиунуси се извиси и стреля с глава, но Мануел Нойер успя да отрази. Елиунуси направи добавка, но стражът на Байерн отново направи невероятно спасяване и успя да запази мрежата си суха. В последните секунди на мача Стефание Фрапар отсъди дузпа за Байерн за игра с ръка на защитник на гостите, но след консултация с ВАР отмени решението си. Така срещата приключи без попадения.

БАЙЕРН (4-2-3-1): Нойер; Лаймер, Горетцка, Упамекано, Дейвис; Кимих, Герейро; Коман, Мюлер, Тел; Кейн

ФК КОПЕНХАГЕН (4-3-2-1): Грабара; Йелерт, Варо, Бойлесен, Дикс; Гонсалвеш, Лерагер, Фалк; Барджи, Елиунуси; Клаесон

Снимки: Gettyimages