Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Йънг Бойс спечели прекия сблъсък с Цървена Звезда за третото място

Отборът на Йънг Бойс спечели с 2:0 срещу тима на Цървена звезда в мач от 5-ия кръг на група "G" от Шампионската лига. С успеха швейцарците си гарантираха третото място и ще участват на пролет във втория по сила европейски турнир - Лига Европа.

Срещата започна ужасяващо за източните ни съседи, които се пропукаха след само осем минути игра. Коста Неделкович не бе достатъчно концентриран в действията си и си отбеляза злощастен автогол.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Злополуката даде импулс в играта на гостите и в 29-ата минута те стигнаха до нов гол. Левин Блум стреля от границата на наказателното поле и с помощта на лявата греда прати топката за втори път в сръбската врата.

До края не паднаха нови попадения и в крайна сметка швейцарците се поздравиха с крайния успех, благодарение на който ще продължат европейската си кампания и в ранните месеци на 2024 г.

Снимки: Imago