ПАОК се развихри за погром, Десподов предизвика автогол

Българският национал Кирил Десподов изигра цял мач при категоричната победа на неговия ПАОК с 5:0 над гостуващия Пансерайкос в мач от 12-ия кръг на гръцката Суперлига.

Солунци взеха аванс от два гола преди почивката, като Магомед Оздоев (21’) и Томас Мург (28’) се разписаха след асистенции на Тайсон. За следващите две попадения заслуга имаше именно Десподов. В 71-вата минута родният играч получи пас в наказателното поле, след което самият той потърси подаване, но топката се отклони в двама противникови играчи и в крайна сметка се озова при Мург, който отбеляза втория си гол в мача. Три минути по-късно Десподов центрира остро от корнер, а защитникът на гостите Дамир Денкерлуи отклони топката, като тя се отби в главата на стража Адриан Хован и премина голлинията. Първоначално попадението беше зачетено на името на Десподов, но впоследствие като негов автор беше записан противниковия вратар. В 80-ата минута Рафа оформи крайното 5:0 със своя мощен удар.

Така ПАОК е на третата позиция в класирането с актив от 26 точки или само на две от лидера Панатинайкос преди неговия мач от кръга. Пансерайкос заема осмото място с 13 пункта.

Снимки: Imago