Финландия завърши с очакван успех в Сан Марино

Финландия завърши европейските квалификации с очакван успех в Сан Марино. Скандинавците се наложиха с 2:1 в последния си мач от група "Н". Двубоят бе без значение и за двата съперника, които нямаха шанс да се преборят за някое от първите две места, даващи право на участие на Евро 2024.

Финландия поведе в 51-вата минута, когато при едно разбъркване в наказателното поле на домакините, защитата не успя да изчисти топката и Пири Соири се възползва от това, за да вкара отблизо за 0:1.

Отново Соири удвои резултата в 58-ата минута. Тогава Томас Галвес стигна до аутлинията и върна назад, а Соири стреля от движение и за втори път порази вратата на съперника.

В 61-вата минута резултатът можеше да стане класически за гостите, но попадение на Теему Пуки не бе признато за редовно.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Дълбоко в добавеното време домакините успяха да върнат един гол и да направят загубата си по-почетна. Те получиха дузпа за нарушение на Ричард Йенсен срещу Филипо Берарди, а потърпевшият изпълни наказателния удар и бе точен за 1:2.

Така Финландия завършва на 3-тото място в групата с 18 точки. Скандинавците ще имат още един шанс да се класират на еврофиналите през плейофите в Лигата на нациите. Сан Марино пък приключва доста безславно квалификациите на последното място с нулев актив и голова разлика 3:31.