Испанците приключиха ударно и си гарантираха място в първа урна

С домакински успех с 3:1 над Грузия тимът на Испания си подсигури първото място в група “А” на евроквалификации, изпреварвайки отбора на Шотландия, който остана втори на 4 точки разлика, след като по същото време не успя да надвие Норвегия (3:3). Така тимът на Луис де ла Фуенте ще е в първа урна на жребия за групите на 2 декември.

Това е седма победа за “червените” от осем възможни, като по пътя за Германия отборът сгреши само веднъж - срещу шотландците през март (0:2).

В неделната вечер на стадиона във Валядолид иберийците излязоха напред още в 4-тата минута чрез централния защитник Робин Льо Норман. Грузинците обаче бързо изравниха - чрез звездата си Хвича Кварацхелия в 10-ата минута.

Домакините пречупиха съперника след паузата, когато първо направилият отличен мач Феран Торес реализира за 2:1 в 55-ата, а после в 72-рата Лука Лочошвили си заби автогол след центриране на Ламин Ямал.

Единствената лоша новина за испанците е травма на Гави, която той получи през първото полувреме. Халфът на Барселона беше единият от само двамата играчи, които запазиха титулярното си място от предишната квалификация срещу Кипър в четвъртък. Първоначалните опасения са, че контузията е сериозна.

Грузия завършва на четвърта позиция в групата, но има гарантирано място на плейофите заради резултатите си от Лигата на нациите.

Домакините започнаха с трима играчи на Барселона - Феран Торес, Иниго Мартинес и Гави, както и само с един на Реал Мадрид - Даниел Карвахал. Асът на Наполи Хвича Кварацхелия и вратарят на Валенсия Гиорги Мамардашвили бяха звездите в състава на Грузия.

Двубоят започна като по поръчка за домакините, които излязоха напред след само четири минути. Феран Торес центрира от фал и включилият се в атака централен защитник Льо Норман засече точно с глава за 1:0.

Скоро след това Гави отправи опасен удар, който беше отразен от Мамардашвили.

Грузинци изненадващо изравниха в 10-ата, когато Хвича изравни, възползвайки се от пасивните действия на голмайстора Льо Норман

Около средата на тази първа част Гави получи травма и напусна терена.

В 32-рата капитанът на испанците Алваро Мората пропусна 100-процентов шанс, след като от 3-4 метра не успя да преодолее вратаря на съперника.

Домакините започнаха силно и втората част, като Родри застраши Мамардашвили с глава в 52-рата.

Три минути по-късно обаче никой не успя да спре Феран, който също с глава реализира за 2:1.

Грузинците като че ли още в този момент вече нямаха сили да отговорят и логично домакините стигнаха до трето попадение.

Голът за 3:1 дойде в 72-рата, когато Ямал центрира, а в стремежа си да избие Лочошвили неволно отклони топката в собствената си мрежа.

До края не се случи почти нищо интересно и последният сигнал дойде при този резултат.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages