Холанд ще пропусне гостуването на Шотландия

Звездата на Норвегия Ерлинг Холанд ще пропусне гостуването на Шотландия в последния мач на тима от евроквалификациите, съобщиха от федерацията на скандинавската страна.

След консултация с лекаря на отбора и селекционера Стале Солбакен, голмайсторът на Манчестър Сити е преценил, че е по-добре да не играе за националния си отбор. Холанд има контузия на глезена, която е получил в приятелския мач с Фарьорските острови в четвъртък, спечелен с 2:0.  Тогава головата машина влезе в игра след почивката.

"Контузията не е сериозна, но той изпитва доста силни болки и има донякъде ограничени функции, така че мачът с Шотландия за съжаление идва малко по-рано за него”, казва лекарят на националния отбор на Норвегия Ола Санд.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Мачът на норвежците е утре в Глазгоу, като сънародниците на Холанд отдавна загубиха шансове за класиране на Евро 2024 в група "А". На този етап не е ясно дали голмайсторът на Ман Сити ще играе в дербито с Ливърпул на 25 ноември.

Снимки: Imago