Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Косово спечели срещу Израел, феновете освиркаха химна на гостите

Косово спечели с минималното 1:0 в квалификационен мач за Евро 2024. Двата тима са заедно в група I на евроквалификациите за първенството в Германия през следващата година, като продължават да таят надежди, че могат да изместят някой измежду двата лидера в групата - Румъния и Швейцария. Единственото попадение в срещата бе дело на Милот Рашица (41’). В края на срещата пък Рой Ревиво (90’) бе изгонен за втори жълт картон.

Тази среща се изигра сега, тъй като бе отложена при предишната пауза за националните тимове поради военните действия срещу терористичната организация Хамас и несигурната ситуация в Израел. Срещата не премина и без негативен политически привкус, тъй като химнът на гостите бе освиркан от феновете на Косово.

Футболистите на Израел държаха топката в по-големи периоди от срещата и опитваха бяха по-комбинативни, но домакините успяваха да бъдат достатъчно остри в предни позиции. Именно така се получи и попадението на Милот Рашица пет минути преди края на първата част, когато Ведат Муричи спечели висока топка с глава и я подаде към Рашица, който напредна и реализира единственото попадение в срещата.

Израел е на третото място в група I с 11 точки и на четири от Швейцария, но двата тима трябва да изиграят директен мач по между си. Косово пък е с 10 точки и е четвърти, но и с мач повече от своите конкуренти. Румъния е водач в класирането с 16 пункта, но също е с мач повече от своите преследвачи.