Брайтън с трето поредно равенство

Брайтън направи трето поредно равенство с резултат 1:1 във Висшата лига, след като не успя да победи Шефилд Юнайтед. За “чайките” това бе четвърто реми в последните пет мача за първенство.

Тимът на Роберто Де Дзерби водеше в голяма част от мача, след като Симон Адринга откри резултата още в шестата минута. Домакините доминираха, но не стигнаха до нов гол и това се оказа фатално.

В 69-ата минута опасно влизане на Махмуд Дахуд доведе до червен картон и Брайтън остана с 10 човека. Пет минута по-късно Адам Уебстър си отбеляза автогол след центриране на Богъл. Гостите можеха да стигнат дори до победата, но Богъл пропусна отлична възможност, след като стреля покрай вратата, когато бе изведен сам срещу вратаря.

С тази точка Шефилд Юнайтед вече не е на последно място, където отиде Бърнли, но тимът си остана в зоната на изпадащите.

Снимки: Imago