Лудогорец смаза Етър за едно полувреме

Лудогорец разби с 4:0 като гост Етър в мача от 17-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” не срещнаха особени проблеми с “болярите” и си свършиха работата още през първата част, когато паднаха всички голове. Квадво Дуа откри още в началото на срещата, а до края на полувремето Тодор Неделев, Якуб Пьотровски и Бърнард Текпетей също се разписаха. В края на мача домакините останаха и с човек по-малко, след като Луис Кордова получи втори жълт картон, но това не повлия особено на играта, тъй като "орлите" така или иначе бяха намалили оборотите и пощадиха съперника.

С успеха си днес Лудогорец събра 36 точки и заема трета позиция в класирането. Разградчани са на две точки от върха, но и имат мач по-малко, който може да ги изведе начело, ако бъде спечелен. Етър от своя страна остава на дъното на класирането с едва осем точки и спасението започва да става все по-сложна задача за търновци.

Лудогорец откри резултата още в третата минута. Аслак Фон Витри центрира по земя и Квадво Дуа засече топката във вратата на Мартин Величков.

В 32-ата минута гостите удвоиха преднината си. Тодор Неделев изпълни отлично пряк свободен удар и направи резултата 2:0 в полза на разградчани.

Съвсем скоро Лудогорец стигна до трето попадение. Първо Неделев удари греда с хубав техничен шут, а при последвалото нападение Якуб Пьоторвски реализира трети гол.

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Текпетей се озова на стрелкова позиция и технично преодоля Величков, за да вкара четвъртото попадение.

През втората част Лудогорец значително намали оборотите, след като на практика крайният изход от мача бе ясен. Все пак гостите имаха няколко шанса да вкарат още попадения. На няколко пъти Мартин Величков трябваше да се намесва, за да спаси вратата си.

В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Луис Кордова получи втори жълт картон. До края на мача срещата се доиграваше, а Етър се престраши да погледне малко по-смело към вратата на гостите, но така и не успяха да стигнат до почетно попадение.

ЕТЪР 0:4 ЛУДОГОРЕЦ