Ще успее ли Етър да изненада набралия скорост Лудогорец?

Етър и Лудогорец излизат един срещу друг в последния двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион “Ивайло” стартира в 18:00 часа, а главен съдия ще бъде Владимир Вълков.

Домакините излизат като последни в класирането с едва 8 точки след 16 кръга. “Виолетовите” определено не мога да напипат правилния ритъм след влизането си в елита и от старта на сезона имат едва две победи и две равенства. В последните два кръга Етър губи - първо от ЦСКА - София, а през миналата седмица и от друг от позакъсалите го тимове - Славия. За последно великотърновци спечелиха точки на 25 октомври, когато се наложиха над Ботев (Враца) с 2:1.

Лошата новина за отбора е, че цели осем футболисти ще бъдат аут за днешната среща. Георги Ангелов, Шано Буколда, Николай Янков, Пламен Димов, Кольо Станев и Мартин Моран са контузени, а Илкер Будинов и Владислав Найденов нямат право да играят, тъй като са отдадени под наем именно от Лудогорец. Добрата новина е, че Янко Ангелов и Димо Бакалов се завръщат.

Осем отсъстващи в Етър за мача с Лудогорец

Лудогорец от своя страна влиза в доста добра форма в днешния мач. Завръщането на Георги Дерменджиев определено даде импулс в играта на “орлите” и те вдигнаха нивото си. Разградчани записаха голяма победа по-рано през седмицата, когато надвиха Фенербахче с 2:0 в Лигата на конференциите. Иначе в efbet Лига Лудогорец е в серия от три поредни победи и общо 10 мача без загуба. Към момента “зелените” са четвърти с 33 пункта, на 3 от първото място, но и с 2 мача по-малко.

Иначе се очаква Георги Дерменджиев да даде почивка на някои от основните си футболисти, които стартираха от първата минута срещу Фенербахче. Тодор Неделев е гласен за титуляр, а атаката ще бъде водена от Руан Крус. Иначе доскоро контузеният Сонко Сундберг също вече е възстановен и може да се появи в игра.

Дерменджиев готви много ротации за Етър, Сонко Сундберг е готов за игра

По-рано през сезона Лудогорец разгроми Етър с 5:0 у дома. Интересното е, че в последните 3 срещи между двата тима “орлите” са вкарали общо 16 гола на великотърновци, а са допуснали само един.