Гент обърна Брейдаблик и се доближи до директните елиминации в ЛК

Отборът на Гент постигна изключително трудна, но и много ценна победа с 3:2 като гост срещу тима на Брейдаблик в среща от четвъртия кръг на Лигата на конференциите. С успеха белгийците останаха на първо място в класирането на своята група "В" и вече имат с шест точки пред третия Зоря (Луганск), което почти сигурно означава, че ще играят и на пролет в третия по сила турнир, организиран от УЕФА.

Домакините показаха силно лице през първата част и макара да изостанаха рано след гола на Гифт Орбан в 6-ата минута, те стигнаха до бърз обрат четвърт час след началото. В 16-ата минута Ясон Дади Сванторсон изравни резултата и съвсем скоро след това в 18-ата минута направи пълния обарт за своите.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

През второто полувреме белгийците се мобилизираха и съумяха да изравнят. В 54-ата минута играч на домакините задържа съперников играч в собственото си наказателно поле и съдията се принуди да покаже бялата точка. Зад топката застана автора на първия гол гол Гифт Орбан, който стреля точно и възстанови равенството.

Попадението вдъхнови гостите и в следващите минути те стигнаха до пълния обрат. Отново в центъра на всичко бе Гифт Орбан, който бе изведен в изключително изгодна ситуация, от която нямаше как да пропусне и в 69-ата минута отбеляза третия гол за своите.

В следващите 20 минути не паднаха нови голове и белгийците празнуваха победата вече почти сигурно е в следващия етап на турнира.

Снимки: Imago