Треньорът на Копенхаген: Може би не заслужавахме трите точки или дори една

Старши треньорът на датския ФК Копенхаген Якоб Нееструп призна, че червеният картон на Маркъс Рашфорд е променил динамиката при победата над Манчестър Юнайтед, която той смята, че тимът му е заслужил след обещаващия старт в групата от Шампионската лига по футбол.

Изумителна драма на "Паркен" опря Манчестър Юнайтед до стената

"Никога не съм казвал в първите три кръга, че сме имали късмет", заяви Нееструп след домакинската победа над "червените дяволи" с 4:3 в четвъртия кръг от груповата фаза на турнира и добави: "Казах, че има липса на качество." "Ако има нещо, което се нарича късмет във футбола, тогава ние го имахме днес. Но също така преследвахме успеха. Ранният гол ни разклати доста. Ние изоставахме през цялото първо полувреме до червения картон. Това, разбира се, промени ситуацията в следващите 15 минути на първата част, когато отбелязахме два гола.

Решенията на ВАР в двубоя на Ман Юнайтед предизвикаха противоречиви мнения в Англия

Разбира се, че червеният картон промени възможностите в мача и за мен като треньор това бе най-слабото ни представяне до момента в групата. Ако гледате днешния мач, може би не заслужавахме трите точки или дори една, но ако погледнете общо четирите мача, то е напълно заслужено ФК Копенхаген да бъде на второ място, защото напълно вярвам, че ние сме вторият най-добър отбор в групата за тези срещи. Не днес, но като цяло в четирите кръга до момента", коментира още Якоб Нееструп. ФК Копенхаген е втори във временното класиране в група А с 4 точки, колкото има и третият Галатасарай. Лидер е Байерн Мюнхен с 12, а Манчестър Юнайтед е последен, четвърти с 3 точки в актива си.